Повітря, яке потрапляє в компресор, містить забруднення у вигляді твердих частинок (пісок, пил, частинки іржі, резини і т. п.). В повітрі завжди міститься певна кількість води в пароподібному та зваженому станах. Мастильні оливи, які використовуються в компресорах, також потрапляють в повітряний контур. Крім того, в повітрі можуть знаходитися вода і олива у формі емульсії та інші домішки по пневмосистемі.

Магістральні фільтри стиснутого повітря дозволяють очистити повітря від домішок оливи і твердих частинок.

В залежності від розміру частинок, які затримуються у фільтрувальному елементі, можна придбати фільтри підготовки стиснутого повітря:

  • Попередні (фільтри грубої очистки) – складаються з металічних чи пластикових ниток, які утворюють пори розміром 5 або 40 мкм залежно від обраного картриджа
  • Фільтри тонкої очистки – оснащені фільтроелементами розміром 1 мкм, які виконані з мілкокоміркового не тканинного матеріалу (наприклад, переплетені боросилікатні волокна). Видалення частинок відбувається шляхом адсорбції, просіювання, дифузії, утримання електростатичним зарядом. Тверді частинки не можуть проникнути через волокна, а рідкі прилипають одна до одної, створюючи великі краплі, які потім збираються в стакані фільтра
  • Мікрофільтри – зупиняють частинки розміром більше 0,01 мкм. Принцип роботи аналогічний фільтрам тонкої очистки, з тією різницею, що в них фільтруючий елемент має додаткові шари з вищою фільтруючою здатністю.

Поєднання фільтрів підготовки стиснутого повітря та їхнє послідовне встановлення дозволять не лише досягти кращої якості повітря, а й продовжити термін служби фільтруючого елементу.

В залежності від якості повітря та пневмосистеми, заміна фільтрів здійснюється в інтервалі від 250 до 4000 годин. Ми рекомендуємо встановлювати нові фільтри хоча б 1 раз на рік, навіть якщо компресор не відпрацював передбачений ресурс між проведенням технічного обслуговування.

Окрім очищення повітря від домішок інших речовин, для забезпечення його якості надзвичайно важливо видаляти конденсат з системи стиснутого повітря. Для зливу конденсату використовуються конденсатовідвідники. Вони встановлюються на вологовідділювачах, повітрозбірниках, осушувачах повітря та циклонних сепараторах. Важливо враховувати, що фільтри і сепаратори успішно виконують свої функції лише за наявності конденсатовідвідників.

В компанії ТЗОВ «Надійні Технології» ви можете купити:

  • магістральні фільтри стиснутого повітря серії OFL для тиску до 16 бар та серії OFL-HG для тиску до 40 бар,
  • конденсатовідвідники для вказаного діапазону тисків.

Придбавши цей товар у нас, ви:

  • користуватиметеся високоякісною продукцією провідного виробника промислового обладнання – турецької фірми «Озен Компресор»,
  • отримаєте можливість сервісного обслуговування з боку наших висококваліфікованих спеціалістів, які працюють на території всієї західної України.